• Черкаський народний хор

  • Cимфонічний оркестр Черкаської обласної філармонії

  • Черкаська обласна філармонія. Концертна зала.

Каса Черкаської обласної філармонії:
м. Черкаси, вул. Хрещатик, 196

Замовлення квитків:
тел.:(0472) 45-01-61

» Тріо бандуристок "Вербена"

Тріо бандуристок "Вербена"

Тріо бандуристок "Вербена"

Тріо бандуристок "Вербена" почало свою діяльність у Черкаській філармонії у 1987 році.

 

Назву свою коллектив отримав від романтичної чаклунської трави - вербени, що має чудодійну силу. Але це було набагато пізніше знакового для них 1984 року, коли трьох студенток оркестрового факультету Національної музичної академії зібрав у ансамбль професор С.В. Баштан.

 

Творчий профіль тріо окреслився дуже вдало - лірико-колоратурне сопрано Людмили Ларікової, драматичне сопрано Лідії Зайнчківської і мецо-сопрано Ольги Калини утворили яскраве за акордовою пластикою звучання.

 

"Вербена" стала лауреатом Всеукраїнського і Міжнародного конкурсів, побувала на гастролях в усіх областях України. Ці поїздки дають артисткам розуміння того, наскільки важлива їхня місія, а щира підтримка слухачів надихає на нові пошуки і, зрештою, даєвідчуття гордості за рідну культуру.

 

Коллектив побував з концертами у 15 країнах світу: Лаосі, Нікарагуа, на Кубі, в Росії, в Казахстані, США, Австрії, Йорданії, Прибалтиці, Польщі, Чехії, Туреччині, утверджуючи і популяризуючи глибинне національне мистецтво, прилучаючи до бандури все нових і нових прихильників.

 

Поряд із традиційним виконанням класичних творів, інструментальної музики і народних пісень тріо модернізує бандурне мистецтво, наприклад, классика інтерпретується в сучасних виконавських формах, зявляється сучасна естрадна пісня і все це разом витворює цілісну гармонійну програму. Артистки "піднялися" зі стільців – спеціальні підставки для бандур дають можливість співати в повний зріст – розкуто і вільно, а інструменти в них не з традиційно чорними деками, а ізсліпучо-білими.

 

1999 року за значний особистий внесок у розвиток української культури і вагомі творчі здобутки Лідії Зайнчківській, Ользі Калині і Людмилі Ларіковій присвоєно почесне звання "Народний артист України".

 

Новим виявом потужних творчих можливостей колективу, його самобутніх індивідуальних рис, багатогранного репертуару, став виступ тріо наприкінці 2003 року в Національній філармонії України спільно з Національним оркестром народнихінструментів. І цейтворчий пошук "Вербени" й художнього керівника оркестру, народного артиста України Віктора Гуцала, викликав захоплення у слухачів, відкрив гарну перспективу для творчої співпраці.

 

З 2008 року коллектив працює в оновленому складі: Інга Міхаль, заслужена артистка України Наталія Мамалига та народна артистка України Лідія Зайнчківська.

Разом з бандурами зазвучала флейта (Інга Міхаль), що дало можливість збагатити репертуар тріо інструментальними творами: "Сповідь" О. Герасименко, "Мелодія" О. Литвинова, «Опале листя» Ж. Косма та інші.

 

У репертуарі артисток з’явилося багато акапельних пісень: українські народні пісні «Ой ти, місяцю»,»Вийди, вийди, місяченьку», пісня «Красна врода» А. Довганя, «Якби я вміла вишивать» А. Реви, «Човен хитається» Р. Купчинського, «Не жалею, не зову, не плачу» О.Пономаренка, «Сміються, плачуть солов’ї» на слова О.Олеся, а також програма авторських пісень та романсів сучасних українських композиторів, програма з пісень на музику О. Білаша, цикл пісень на музику І. Дунаєвського («Мовчання», «Місячний вальс», «В старом саду» і т.д.), програма пісень на слова Т.Г. Шевченка.

 

Високоталановито підсилені симфонічним оркестром філармонії, голоси тріо зазвучали новими барвами і відтінками, драматично піднесено і лірично ніжно.

Гастрольними поїздками до Казахстану, США та Івано-Франківська пам’ятний для тріо 2012 рік.

 

3 квітня 2013 року в залі обласної філармонії відбувся ювілейний концерт тріо «Вербена» з нагоди 25-ї річниці творчої діяльності ансамблю на сцені Черкаської філармонії. Програма мала назву «Три голоси – одне серце».

 

 

Творча співпраця з ансамблем народної музики «Рідні наспіви» Київської філармонії вилилася у чудовий творчий тандем на сцені філармонії – тріо «Вербена» веде підготовку до сольного концерту, який відбудеться у м. Києві 14 листопада 2013 р. в Будинку актора.

 

Шанувальникам творчості тріо "Вербена" пропонуються компакт-диск "Біла казка" (2007 р.), два випуски збірок пісень з репертуару співачок: "Пісенний дивосвіт" (2007 р.) та "Літо зоряне" (2009 р.).

 

Про "Вербену" знято фільми: "Літо зоряне", "Де ти, пташино" (режисер Катерина Таран, Черкаси, ОДТРК), "Якось у "Проліску", "Пісенне намисто" (режиссер Ліана Довгопола, Національна телекомпанія України).

 

Артистки знялися у документальній стрічці "Василь Симоненко" (режисер Василь Артеменко, "Укртелефільм").

 

 

 

 

 

Тріо бандуристок "Вербена"
Тріо бандуристок "Вербена"Тріо бандуристок "Вербена"Тріо бандуристок "Вербена"
Тріо бандуристок "Вербена"
Тріо бандуристок "Вербена"
Тріо бандуристок "Вербена"


Купить прогулочную коляску britax romer smile iii. . Смотрите описание теплиці у Чернівцях у нас на сайте.