• Черкаський народний хор

  • Cимфонічний оркестр Черкаської обласної філармонії

  • Черкаська обласна філармонія. Концертна зала.

Каса Черкаської обласної філармонії:
м. Черкаси, вул. Хрещатик, 196

Замовлення квитків:
тел.:(0472) 45-01-61

» Тріо бандуристок "Вербена"

Тріо бандуристок "Вербена"

Тріо бандуристок "Вербена"

Тріо бандуристок "Вербена" почало свою діяльність у Черкаській філармонії у 1987 році.

 

Назву свою коллектив отримав від романтичної чаклунської трави - вербени, що має чудодійну силу. Але це було набагато пізніше знакового для них 1984 року, коли трьох студенток оркестрового факультету Національної музичної академії зібрав у ансамбль професор С.В. Баштан.

 

Творчий профіль тріо окреслився дуже вдало - лірико-колоратурне сопрано Людмили Ларікової, драматичне сопрано Лідії Зайнчківської і мецо-сопрано Ольги Калини утворили яскраве за акордовою пластикою звучання.

 

"Вербена" стала лауреатом Всеукраїнського і Міжнародного конкурсів, побувала на гастролях в усіх областях України. Ці поїздки дають артисткам розуміння того, наскільки важлива їхня місія, а щира підтримка слухачів надихає на нові пошуки і, зрештою, даєвідчуття гордості за рідну культуру.

 

Коллектив побував з концертами у 15 країнах світу: Лаосі, Нікарагуа, на Кубі, в Росії, в Казахстані, США, Австрії, Йорданії, Прибалтиці, Польщі, Чехії, Туреччині, утверджуючи і популяризуючи глибинне національне мистецтво, прилучаючи до бандури все нових і нових прихильників.

 

Поряд із традиційним виконанням класичних творів, інструментальної музики і народних пісень тріо модернізує бандурне мистецтво, наприклад, классика інтерпретується в сучасних виконавських формах, зявляється сучасна естрадна пісня і все це разом витворює цілісну гармонійну програму. Артистки "піднялися" зі стільців – спеціальні підставки для бандур дають можливість співати в повний зріст – розкуто і вільно, а інструменти в них не з традиційно чорними деками, а ізсліпучо-білими.

 

1999 року за значний особистий внесок у розвиток української культури і вагомі творчі здобутки Лідії Зайнчківській, Ользі Калині і Людмилі Ларіковій присвоєно почесне звання "Народний артист України".

 

Новим виявом потужних творчих можливостей колективу, його самобутніх індивідуальних рис, багатогранного репертуару, став виступ тріо наприкінці 2003 року в Національній філармонії України спільно з Національним оркестром народнихінструментів. І цейтворчий пошук "Вербени" й художнього керівника оркестру, народного артиста України Віктора Гуцала, викликав захоплення у слухачів, відкрив гарну перспективу для творчої співпраці.

 

З 2008 року коллектив працює в оновленому складі: Інга Міхаль, заслужена артистка України Наталія Мамалига та народна артистка України Лідія Зайнчківська.

Разом з бандурами зазвучала флейта (Інга Міхаль), що дало можливість збагатити репертуар тріо інструментальними творами: "Сповідь" О. Герасименко, "Мелодія" О. Литвинова, «Опале листя» Ж. Косма та інші.

 

У репертуарі артисток з’явилося багато акапельних пісень: українські народні пісні «Ой ти, місяцю»,»Вийди, вийди, місяченьку», пісня «Красна врода» А. Довганя, «Якби я вміла вишивать» А. Реви, «Човен хитається» Р. Купчинського, «Не жалею, не зову, не плачу» О.Пономаренка, «Сміються, плачуть солов’ї» на слова О.Олеся, а також програма авторських пісень та романсів сучасних українських композиторів, програма з пісень на музику О. Білаша, цикл пісень на музику І. Дунаєвського («Мовчання», «Місячний вальс», «В старом саду» і т.д.), програма пісень на слова Т.Г. Шевченка.

 

Високоталановито підсилені симфонічним оркестром філармонії, голоси тріо зазвучали новими барвами і відтінками, драматично піднесено і лірично ніжно.

Гастрольними поїздками до Казахстану, США та Івано-Франківська пам’ятний для тріо 2012 рік.

 

3 квітня 2013 року в залі обласної філармонії відбувся ювілейний концерт тріо «Вербена» з нагоди 25-ї річниці творчої діяльності ансамблю на сцені Черкаської філармонії. Програма мала назву «Три голоси – одне серце».

 

 

Творча співпраця з ансамблем народної музики «Рідні наспіви» Київської філармонії вилилася у чудовий творчий тандем на сцені філармонії – тріо «Вербена» веде підготовку до сольного концерту, який відбудеться у м. Києві 14 листопада 2013 р. в Будинку актора.

 

Шанувальникам творчості тріо "Вербена" пропонуються компакт-диск "Біла казка" (2007 р.), два випуски збірок пісень з репертуару співачок: "Пісенний дивосвіт" (2007 р.) та "Літо зоряне" (2009 р.).

 

Про "Вербену" знято фільми: "Літо зоряне", "Де ти, пташино" (режисер Катерина Таран, Черкаси, ОДТРК), "Якось у "Проліску", "Пісенне намисто" (режиссер Ліана Довгопола, Національна телекомпанія України).

 

Артистки знялися у документальній стрічці "Василь Симоненко" (режисер Василь Артеменко, "Укртелефільм").

 

 

 

 

 

Тріо бандуристок "Вербена"
Тріо бандуристок "Вербена"Тріо бандуристок "Вербена"Тріо бандуристок "Вербена"
Тріо бандуристок "Вербена"
Тріо бандуристок "Вербена"
Тріо бандуристок "Вербена"