• Черкаський народний хор

  • Cимфонічний оркестр Черкаської обласної філармонії

  • Черкаська обласна філармонія. Концертна зала.

Каса Черкаської обласної філармонії:
м. Черкаси, вул. Хрещатик, 196

Замовлення квитків:
тел.:(0472) 45-01-61

» Cимфонічний оркестр Черкаської обласної філармонії

Cимфонічний оркестр Черкаської обласної філармонії

Малий симфонічний оркестр Черкаської обласної філармонії

Cимфонічний оркестр Черкаської обласної філармонії був створений на базі камерного оркестру, заснованого у 1992 році при Черкаському обласному управлінні культури.

За роки активної мистецько-просвітницької діяльності, завдячуючи самовідданій праці артистів та художнього керівника колективу, нині заслуженого діяча мистецтв України Олександра Дяченка, оркестр піднявся на високий рівень виконавської майстерності, завоював популярність серед тисяч глядачів України, Черкащини, нашого міста, одержав широке міжнародне визнання.

Без перебільшення концерти камерного, а з часом і симфонічного оркестру – це неповторне відчуття духовного піднесення, його прагнуть почути знову і знову, про що свідчать переповнені зали на концертах цього провідного і єдиного мистецького колективу симфонічного жанру Черкащини.

 Об’єднав талановитих виконавців Олександр Дяченко – вихованець Донецької консерваторії ім. С.С. Прокоф’єва та Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського.

Вперше на батьківщині великого Кобзаря Тараса Шевченка зазвучав професійний оркестр, який за короткий час створив десятки різноманітних концертних програм.

 Висока майстерність колективу дозволяє сьогодні виконувати віртуозні оркестрові шедеври А. Вівальді, Й.С. Баха, Й. Гайдна, В.А. Моцарта, А. Дворжака, Р. Шумана, Ф. Шуберта, Й. Брамса, Ж. Бізе, Ф. Мендельсона, М. Глінки, П. Чайковського, Д. Шостаковича, І. Стравінського, А. Шнітке.

Неповторного звучання набули у виконанні оркестру блискучі, емоційні мініатюри зарубіжних композиторів.

 Невід’ємною складовою концертних програм з перших днів існування колективу стали перлини національної музичної спадщини.

Завдяки саме камерному оркестру Черкащина вперше почула в концертному виконанні твори Д. Бортнянського, М. Лисенка, В. Косенка, М. Скорика, Д. Клебанова, Є. Станковича, В. Івка, Б. Міхєєва, І. Шамо, В. Зубицького.

 Активна концертна діяльність колективу, виступи в Києві, Харкові, Полтаві, Кіровограді, Вінниці, Умані, а також у Латвії, Франції, Польщі, Італії, самобутність, емоційність та глибина звучання оркестру здобули високу оцінку багатьох відомих музикантів.

Завдяки цьому були підготовлені спільні програми з народними артистами України Богодаром Которовичем, Ольгою Басистюк, Анатолієм Баженовим, Лідією Шутко, Світланою Добронравовою, Євгенією Басалаєвою, Юрієм Кириченком, заслуженими артистами України Надією Петренко, Андрієм Остапенком, Андрієм Ільківим, Сергієм Дьоміним, Оленою Мальцевою, Віктором Тимцем, заслуженим артистом Росії Юрієм Ткановим, лауреатами міжнародних конкурсів Тарасом Осадчим (фагот), Розмуратом Арнакулієвим (труба), Олексієм Набіуліним (фортепіано), Мирославою Которович та Сергієм Топоренком (скрипка), Людмилою Монастирською (вокал), саксофоністом із США Майклом Леонардом, композитором і баяністом із Франції Олександром Шмиковим, піаністом з Італії Фермо Рошіньйо.

 Приємні враження від роботи з оркестром, його музикантами залишились у диригентів Віктора Барсова (Росія), Вінстона Фогеля та Девіда Андре (США), Саїма Акчила (Туреччина), Олександра Долінського (Донецьк), Луїса Раміреса (Фінляндія – Чилі).

 Тісна творча співпраця колективу з гастролюючими музикантами має вираження не лише у створенні концертних програм, а й у сприянні організації гастрольної поїздки до Франції з ініціативи Олександра Шмикова, збагачення нотної бібліотеки оркестру завдяки Фермо Рошіньйо, обмін досвідом оркестрового виконавства.

 Багаторічною традицією у творчому житті оркестру стало виконання великих музичних полотен та творів малих форм артистами оркестру: Г. Кабіним, Н. Бутовою, Л. Красавіним, О. Шнайдером, В. Бутовим, К. Шаєнком, що є свідченням високої виконавської майстерності артистів оркестру і стимулює їх до подальшої творчої діяльності.

 Великою допомогою художньому керівникові оркестру в створенні нових концертних програм та зростанні оркестрової майстерності музикантів є особиста професійна майстерність і вміння концертмейстера оркестру Геннадія Кабіна, котрий протягом усієї творчої біографії оркестру є не лише концертмейстером, але й солістом.

 Збагаченням репертуару оркестру інструментовками, аранжуванням відомих музичних полотен та популярних оркестрових мініатюр, від яких у захваті слухачі, колектив завдячує саме диригенту оркестру заслуженому діячу мистецтв Олександру Дяченку.

 Слухачі відчувають справжній апофеоз краси звучання музичних творів у оркестровому виконанні. Велика увага приділяється якісному оновленню репертуару з головним спрямуванням у русло духовно-культурного відродження в Шевченковому краю. Виступи у містах України та за кордоном підтверджують високий рівень артистично-виконавської майстерності оркестру, супроводжуються захопленими відгуками глядачів, преси, радіо, телебачення.

 Починаючи з 1996 року, оркестр проводить щорічно під час весняних канікул школярів у рамках Тижня музики для дітей та юнацтва концертний захід, який має назву «Молоді обдаровані виконавці в супроводі оркестру».

Юні музиканти, підтримані професійним колективом, мають можливість продемонструвати свою майстерність, а глядачі, серед яких більшість – ровесники молодих виконавців – нерідко самі виражають бажання займатися музикою. Отже, досягається ще одна мета – залучення дітей та молоді до оволодіння грою на музичних інструментах.

Помітними віхами у творчому житті оркестру було присвоєння художньому керівнику і головному диригенту оркестру Олександру Дяченку звання «Заслужений діяч мистецтв України» у 2002 році, святкування 20-ти річчя творчої діяльності колективу у 2012 році, а також створення концертних програм до ювілейних дат і тематичних концертних програм.

 За роки існування репертуар оркестру поповнився сотнями кращих творів класичної музики, а також творами сучасних українських композиторів. Кожне музичне полотно чи оркестрова мініатюра розповідає про історію і культуру народів різних країн. Зі сцени линуть як твори старовинної музики, так і музика сучасних авторів, а слухачі поринають в атмосферу істинно високого класичного музичного мистецтва.

Тому симфонічний оркестр Черкаської філармонії – учасник різноманітних заходів: творчих звітів, творчих вечорів та святкових концертів не тільки в області, а і на столичних сценах: у Палаці Культури «Україна», в Національній філармонії, Національному будинку органної і камерної музики.

 Колектив має фондові записи на обласному телебаченні і радіо та 3 компакт-диски, записані у Франції та в Україні.

 У 2012 році оркестр відзначив свій 20-річний ювілей, і це стало визначною, яскравою подією в культурно-мистецькому житті Черкащини та України. Симфонічний оркестр, створений у Шевченковому краї, збагачує духовність слухачів досконалим виконанням шедеврів української і світової класики. І якщо вам не вдалося придбати квиток на концерт у Черкаській філармонії, то це, напевне, концерт симфонічного оркестру…

 

Чем лучше утеплить дом снаружи