• Черкаський народний хор

  • Cимфонічний оркестр Черкаської обласної філармонії

  • Черкаська обласна філармонія. Концертна зала.

Каса Черкаської обласної філармонії:
м. Черкаси, вул. Хрещатик, 196

Замовлення квитків:
тел.:(0472) 45-01-61

» Черкаський академічний заслужений український народний хор

Черкаський академічний заслужений український народний хор

Виколисаний у Черкаському краї, на батьківщині Тараса Шевченка, Семена Гулака-Артемовського, Кирила Стеценка, Порфирія Демуцького, Черкаський академічний заслужений український народний хор увібрав у себе мелодику, дух і слово українського пісенного мистецтва і підняв його на найвищі вершини.

Створений у травні 1957 року хор пройшов яскравий творчий шлях. З перших років свого існування він заявив про себе як самобутній, неповторний своїм особливим звучанням на живій і міцній народній основі пісенний колектив, що черпає своє натхнення з народних джерел, збагачує перлини співучого фольклору мистецтвом класики.

Засновником колективу і його першим художнім керівником був Кущ Микола Давидович – випускник Київської консерваторії, який працював в колективі з 1957 року по 1963 року.

У різні роки творчої діяльності його керівниками та головними диригентами були Андрій Хмара, Володимир Конощенко, Анатолій Пашкевич, Євген Кухарець, Петро Савчук, Олександр Стадник, Анатолій Авдієвський, Леонід Трофименко.

У вересні 1957 р. колективу було присвоєно звання – Черкаський державний український народний хор, а у 1969 р. - почесне звання "Заслужений”.

З 1996 р. колектив очолив заслужений діяч мистецтв України Трофименко Леонід Миколайович – випускник Київської консерваторії. За час роботи художнім керівником хору добився високого творчого росту, професійного виконання творів. Досконало володіє основами хорового співу. З його діяльністю пов’язане подальше становлення колективу, формування художніх і творчих традицій, самобутність та висока художність виконання. Велику увагу Л.М.Трофименко приділяє якісному оновленню репертуару з головним спрямуванням у русло духовно-культурного відродження в Шевченковому краю. Виступи в Росії, Білорусії, в м. Київ в палаці "Україна” – продемонстрували неповторний рівень артистично-виконавської майстерності колективу хору, отримали захоплені відгуки глядачів, преси, радіо, телебачення.

Керівник балетної групи – Зуєва Тамара Іванівна, керівник оркестрової групи – заслужений артист України Олексій Колесник, директор-розпорядник колективу – заслужений працівник культури України Зиновій Юрович.

За роки натхненного служіння народу хор став лауреатом VI Всесвітнього фестивалю молоді і студентів в м. Москва, лауреатом XIII Міжнародного фестивалю в м. Бургас (Болгарія).

  У 1981 р. підтвердженням великої народної любові і широкого визнання стало присудження хору Державної премії України ім. Т.Г. Шевченка. 

Колектив побував з концертами у найвіддаленіших містах та селах України, в усіх республіках колишнього союзу, в Болгарії та Польщі. За велику працю і самобутній талант багатьом артистам і керівникам колективу хору були присвоєні почесні звання.

За роки існування хору його репертуар поповнився сотнями кращих ліричних, обрядових, побутових народних пісень, а також творами сучасних українських композиторів. Кожна пісня або вокально-хореографічна композиція розповідає про історію і культуру України. На сцені оживають старі картини: чумаки з ярмарку, хороводи хлопців та дівчат в ніч на Івана Купала та на зелені весняні свята - і глядачі поринають в атмосферу істинно народного життя.

Тому Черкаських хор - учасник багатьох заходів – творчих звітів, творчих вечорів та святкових концертів не тільки в області, а і на столичній сцені в палаці "Україна”.

Колектив має фондові записи на українському радіо та телебаченні.

Хор відзначив свій піввіковий ювілей, і це стало визначною і яскравою подією в культурно-мистецькому житті Незалежної України.

В 2007 році наказом Міністерства культури і туризму України Черкаському народному хору було присвоєно статус Академічний.
Черкаський академічний заслужений український народний хор, який вийшов з народу, поповнює з його невичерпного пісенного джерела репертуар, щедро дарує його своєму народові.

   

 


 

 
 

Отличная детская площадка цена на которую есть в интернет-магазине